DALŠÍ AKCE HB COLLEGIA

   HISTORICKÉ DNY NA TVRZI KUROVICE


                1. června  a 2. června 2019 

V první červnovém víkendu 1.a 2. června 2019, se na hradě Kurovice, nedaleko Holešova, uskuteční další ročník Historických dnů. V rámci těchto historických slavností, máte jedinečnou možnost, dozvědět se na prohlídkách s průvodcem historii tohoto zajímavého objektu. Na parkánu se budou po oba dny střídat se svými vystoupeními šermířské skupiny, historické tance a dobová hudba. V sobotu je už tradičně připravena soutěž šermířských choreografií Kurovický Mortschalg a také podvečerní cyklus odborných přednášek v útrobách samotného hradu. Dále uvidíte mušketýry, historické bitky a můžete  ochutnat  i speciality z historické kuchyně. V neděli, po téměř čtyřech stoletích navštíví Kurovice opět vévoda Albrecht z Valdštejna, se svým doprovodem. Přijďte se za námi podívat, my tam budem . Více na www.kurovice.info. Historické dny jsou spolufinancovány Zlínským krajem.

  

 

 

HISTORICKÉ DNY NA TVRZI KUROVICE


                6. června  a 7. června 2015

 

V sobotu 6. června  a neděli 7. června 2015 se uskuteční šestý ročník historických slavností na tvrzi Kurovice u Holešova. V rámci programu po 2 dny uvidíte: šermířská vystoupení, vystoupení mušketýrů z dob třicetileté války, dobovou hudbu a řemeslný jarmark.

 

Více informací o akci najdete na oficiálních stránkách Tvrze Kurovice

 

  

        HURÁ, MÁME PRÁZDNINY


                                 27. června 2015

  

Den plný her a hudebních vystoupení. Hry pro děti na nádvoří hradu, country vystoupení, divadelní pohádky pro nejmenší, speciální dětské okruhy, půjčovna kostýmů, "Jak se peklo zadlužilo" (divadlo) + noční výstup na věž, grilované a dýmníkové speciality atd.

pořádá NPU, Správa státního hradu Buchlova

Více informací o akci najdete na oficiálních stránkách Státního hradu Buchlova www.hrad-buchlov.cz 

 

 

    CO VONĚLO Z HRADNÍ    KUCHYNĚ


                                     15. srpna 2015

Čtvrtý ročník hradního hodování. Příprava a ochutnávky jídel z dávné i nedávné historie. (v tento den je vybíráno vstupné na akci - cena ochutnávky na II. hradním nádvoří...)

pořádá NPU, Správa státního hradu Buchlova


Více informací o akci najdete na oficiálních stránkách Státního hradu Buchlova www.hrad-buchlov.cz