velikonoce 2018

Velikonoce na hradě Buchlově

Na Velký pátek 30. března, se letos neotvírají jenom brány pokladů, ale také brány probouzejícího se jarního hradu Buchlova, aby přivítaly první návštěvníky. Už tradičně pro návštěvníky připravujeme program na velikonoční neděli 1. dubna a velikonoční pondělí 2. dubna 2018.

 

Na západní baště čeká na děti dětská dílnička, kde si mohou vyzkoušet různé techniky malování kraslic a před baštou je naučí naši horalé z Chabaní, vlastnoručně  uplést velikonoční pomlázku. Nebude chybět ani statečný buchlovský kovář, který návštěvníkům předvede, jak se dá ze železa vykovat jarní čtyřlístek. 

 

Na hradním nádvoří budou stánky řemeslníků a v Loveckém salonku předvedou své umění profesionální malérečky, které nás každý rok dokáží ohromit křehkou krásou kraslic, jenž dokáží vytvořit jejich šikovné ruce. Pro návštěvníky jsou taky připraveny tradiční techniky výroby textilu, jako jsou spřádání na kolovrátku, nebo paličkování vzdušných krajek.

 

Prohlídková trasa hradu obživne jarními květinami s nejtradičnějším symbolem velikonoc – kraslicemi a na velikonoční pondělí, předvede skupina historických tanců Porta Temporis z Napajedel,v nádherných renesančních kostýmech ukázky historických tanců.

 

O velikonoční neděli Vám předvedou Tetky z Ježova ruční stloukání domácího másla, které mohou návštěvníci ochutnat s čerstvým chlebem. V hradní vinárně je připraven košt vína a po oba dny také cimbálová muzika. V neděli bude vystupovat cimbálová muzika Oskoruša  a v pondělí Hudci z Kyjova.

 

 

Přijďte s námi oslavit svátky letos tolik vyhlíženého jara. Těší se na Vás Vaše HBcollegium