Velikonoce 2016

      

VELIKONOCE NA HRADĚ BUCHLOVĚ

 
                 
27. - 28. března 2016

 

                             hrad Buchlov

                         

 

Na letošní Velký pátek 25. března,  se otevřou brány Buchlova, aby přivítaly první návštěvníky. Ve spolupráci se správou SH Buchlov, pro Vás už tradičně připravujeme program na velikonoční neděli 27. a velikonoční pondělí 28. března.

Po oba dny budou v Loveckém salonku předvádět šikovné ruce maléreček zdobení vajíček tradičními technikami, krajkářky předvedou křehké vzory paličkovaní krajek a můžete si taky vyzkoušet předení na kolovrátku, pod dohledem naší šikovné paní přadlenky.

Ve výstavních prostorách druhého hradního nádvoří je pro Vás připravena výstava „Velikonoce svátky jara“ se starými pohlednicemi s tématikou „ Kroje všední i sváteční oděv našich babiček“.

Na západní baště se mohou malí i velcí těšit na  dětskou dílničku se zdobením vajíček, pletením pomlázek a Buchlovským statečným kovářem, u kterého se nejen děti mohou přiučit černému řemeslu.

Prohlídková trasa hradu obživne jarními květinami s nejtradičnějším symbolem velikonoc – kraslicemi a v nádvoří můžete navštívit malý velikonoční jarmark.

Na velikonoční neděli Vám předvedou Tetky z Ježova ruční stloukání domácího másla s ochutnávkou a na velikonoční pondělí je pro Vás připraven v hradní vinárně  košt vína vinařství Víti Sojáka z Polešovic s cimbálovou muzikou Kapric z Kyjova.

Přijďte s námi oslavit Svátky jara na starobylý hrad Buchlov,

těšíme se na Vás, vaše HBcollegium.

Vstupné: plné 50 Kč, snížené 30 Kč

 Změna programu vyhrazena